http://www.druknaszkle.pl

Źródła energii

Źródła energii

Źródła energii możemy podzielić na odnawialne i nieodnawialne.
Do odnawialnych źródeł energii zaliczamy m. in.: pływy morskie, fale morskie, opady, wiatr, promieniowanie słoneczne, biogaz, biomasę oraz geotermię. Cena energii z nich pozyskiwanej stopniowo maleje dzięki rozwojowi techniki oraz wzrostowi popularności tych źródeł. Obecnie coraz więcej osób decyduje się właśnie na wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, do czego zachęca wiele państw, stosując odpowiednie dopłaty.
Nieodnawialne źródła energii to np. węgiel kamienny i brunatny, torf, ropa naftowa i gaz ziemny. Są to głównie paliwa kopalne. Niektórzy uważają, że energia jądrowa i termojądrowa pochodzi również z nieodnawialnych źródeł energii, jest to jednak sprawa dość kontrowersyjna. Źródła te odnawiają się bardzo wolno, co w przyszłości może skutkować ich deficytem. Obecnie jednak większość osób wykorzystuje właśnie tą formę jako źródło swojej energii.Możliwość komentowania jest wyłączona.

Led = lepszy! Jeśli ktoś zapyta jaki system oświetleniowy jest najlepszy bez wahania odpowiem, że ledowy. Jest nieznacznie droższy od starych, gorszych zwykłych systemów prostych żarówek, a zapewnia większy komfort oraz dłuższą pracę. Użyte materiały są wyższej jakości, co pozwala zaoszczędzić na zakupie samych żarówek jak i poborze prądu. To niezawodne rozwiązanie do domów jak i różnych budynków gospodarczych. Nie warto trzymać się kurczowo rozwiązań, które powoli odchodzą do lamusa. Lepiej inwestować w nowoczesność i iść z duchem czasu. Jeśli chodzi o led system ten jest już powszechny i łatwo dostępny w większości marketów budowlanych. Składa się z podłużnych paneli oraz specjalnych, energooszczędnych żarówek. To rozwiązanie na wszystkie problemy z konwencjonalnymi systemami. Warto po nie sięgnąć i wymienić stare na nowe. Nikt nie pożałuje tej decyzji, bo wiąże się to z samymi zaletami. Nie warto się wahać. sitemap led system