Dachy z wióra osikowego boguchwała

Zalety dachów z wióra osikowego

Dachy z wióra osikowego nie są nowością na rynku dekarskim. Pomimo tego wciąż uchodzą one za coś egzotycznego. W naszym kraju coraz to częściej można napotkać jednak wióra osikowe nie tylko na dachach gustownych dworków czy restauracji, ale także na zwykłych, mieszkalnych domach.
Pokrycie dachowe z drewna, zaledwie kilkadziesiąt lat temu uchodziło za niewysoki status materialny właściciela domu. Obecnie prezentuje się to kompletnie inaczej. Dachy z wióra osikowego to propozycja dla sprzymierzeńców tradycyjnych oraz ekologicznych rozwiązań. Nim gotowy materiał przybędzie na dach, musi przebyć obróbkę. Polega ona na tym, żeostatnio powalone drzewa, obierane są z kory i przycinane na właściwą długość. Z kawałeczków drzewa struga się deseczki o długości plus minus 35-40 cm, szerokości około 10 cm a przy tym grubości plus minus 5 mm. Najlepsze wióry wywodzą oczywiście z drzewa osikowego. Drzewo to nie pochłania ekspresowo wody a jego zapach zniechęca szkodniki. Jest ono niezrażone na grzyby, pleśń, co dostarcza nawet kilkudziesięcioletnią wytrzymałość wykonanego z niego dachu.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

Led = lepszy! Jeśli ktoś zapyta jaki system oświetleniowy jest najlepszy bez wahania odpowiem, że ledowy. Jest nieznacznie droższy od starych, gorszych zwykłych systemów prostych żarówek, a zapewnia większy komfort oraz dłuższą pracę. Użyte materiały są wyższej jakości, co pozwala zaoszczędzić na zakupie samych żarówek jak i poborze prądu. To niezawodne rozwiązanie do domów jak i różnych budynków gospodarczych. Nie warto trzymać się kurczowo rozwiązań, które powoli odchodzą do lamusa. Lepiej inwestować w nowoczesność i iść z duchem czasu. Jeśli chodzi o led system ten jest już powszechny i łatwo dostępny w większości marketów budowlanych. Składa się z podłużnych paneli oraz specjalnych, energooszczędnych żarówek. To rozwiązanie na wszystkie problemy z konwencjonalnymi systemami. Warto po nie sięgnąć i wymienić stare na nowe. Nikt nie pożałuje tej decyzji, bo wiąże się to z samymi zaletami. Nie warto się wahać. sitemap led system