Ogród i Działka wiąz pospolity Ogród i Działka agropraca.pl/oferty/kraj/niemcy

Uprawa kapusty kietrz

Hodowanie kapusty

Na naszych wsiach od lat nadrzędnym źródłem utrzymania rolników jest uprawa. Jeżeli jest owocujący rok, należy radować się sowitymi plonami. Jedną z cieszących się powodzeniem upraw jest zdecydowanie hodowla kapusty.
Kapusta to warzywo chyba chłodnych pór roku – wiosny a także jesieni. Należy ona do rodziny kapustowatych, do grupy Brassica Oleracea, do jakiej zalicza się zarówno takie warzywa, jak brokuły, brukselkę, kalafior, jarmuż a także kalarepę. Umiejętność uprawy kapusty polega na stałym, nieskończonym przyroście. Jeśli gleba pod uprawę kapusty jest żyzna, jest dostęp do wodyoraz należyte nawożenie będziemy mogli dostać spore wyniki tego warzywa.
Kapusta głowiasta biała to jedno z najczęściej spotykanych warzyw hodowanych w przydomowych ogródkach warzywnych. Jako że hodowla ta nie jest zawiła sporo ludzi nawet nie znających się na uprawie podejmuje się jej. 
Czy hodowla kapusty jest dochodowa? Nasz kraj przynależy do wspólnoty państw w którym kapustę białą uprawia się na wielkich areałach. W 2015 roku areały wyniosły blisko 23 tys. ha, a plon wyniosły 1,1 mln ton.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

Led = lepszy! Jeśli ktoś zapyta jaki system oświetleniowy jest najlepszy bez wahania odpowiem, że ledowy. Jest nieznacznie droższy od starych, gorszych zwykłych systemów prostych żarówek, a zapewnia większy komfort oraz dłuższą pracę. Użyte materiały są wyższej jakości, co pozwala zaoszczędzić na zakupie samych żarówek jak i poborze prądu. To niezawodne rozwiązanie do domów jak i różnych budynków gospodarczych. Nie warto trzymać się kurczowo rozwiązań, które powoli odchodzą do lamusa. Lepiej inwestować w nowoczesność i iść z duchem czasu. Jeśli chodzi o led system ten jest już powszechny i łatwo dostępny w większości marketów budowlanych. Składa się z podłużnych paneli oraz specjalnych, energooszczędnych żarówek. To rozwiązanie na wszystkie problemy z konwencjonalnymi systemami. Warto po nie sięgnąć i wymienić stare na nowe. Nikt nie pożałuje tej decyzji, bo wiąże się to z samymi zaletami. Nie warto się wahać. sitemap led system